Gaz Kaçak ölçüm cihazları

Profesyonel sızdırmazlık testleri çok kolayHem gaz hatları hem de su hatlarında yıllar geçtikçe kaçaklar oluşabilir. Yapısal değişiklikler de hatta bir kaçak oluşmasına yol açabilir.

Burada kaçak tespiti için kaçak ölçüm cihazı devreye girer.

Tehlikeli gaz kazaları ve su hasarlarını önlemek için hem gaz hem de su hatlarının işlevsellik ve sızdırmazlık açısından düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir.

Bu tür bir sızdırmazlık testi, sürekli güvenilir sonuçlar veren yüksek hassasiyetli bir basınç ölçüm cihazı gerektirir.

Portatif baca gazı analiz cihazı testo 350, çok düşük ve yüksek gaz konsantrasyonlarında bu ölçüm doğruluğu gereksinimlerini karşılar:

Düşük gaz konsantrasyonlarında, bu uygulama için özel olarak geliştirilen ve 0.1 ppm’lik bir çözünürlükle üretilen NO2 sensörü ve NOdüşük sensörünün kombinasyonu, yüksek doğrulukta ölçüm değerleri sağlar. Entegre gaz hazırlama ve patentli özel hortumlu egzoz gazı probu NO2 emilimini ve egzoz gazı parametrelerinin seyreltilmesini engeller. COdüşük sensörü ile birlikte, optimum servis ve gaz türbinlerinin ayarlanması için ihtiyacınız olan ölçüm teknolojisine sahip olursunuz.

Beklenmedik yüksek gaz konsantrasyonlarında, tek kanal dilüsyonunun ölçüm aralığı uzantısı otomatik olarak aktive edilir ve bu sayede COdüşük veya NOdüşük sensörünüz aşınmadan korunur. Eşsiz elektronik titreşim sayesinde, alışılagelmiş ölçüm doğruluğu, 40x’e kadar seyreltme faktörlerinde bile korunur. Bu, tepe noktalarının ve yüksek konsantrasyonların herhangi bir sorun olmadan ölçülebilir olduğu anlamına gelir.