Sıcaklığın yanında basınç da en önemli ölçüm parametrelerindendir.

  • İster mutlak basınç
  • ister fark basıncı
  • veya bağıl basınç

– Testo, basınç parametresi ile ilgili her ölçüm talebi için ideal elektronik veya dijital basınç ölçüm cihazını sunar.

Basınç ölçümünde her zaman basıncın türü önemlidir. Mutlak basınç, ortam basıncı veya vakum kavramları çoğu zaman yanlış anlamaların nedenidir ve hatalı ölçüm sonuçlarına yol açabilirler, çünkü bunlar farklı şekilde ölçülür!

Basınç ölçümünde her zaman basıncın türü önemlidir. Mutlak basınç, ortam basıncı veya vakum kavramları çoğu zaman yanlış anlamaların nedenidir ve hatalı ölçüm sonuçlarına yol açabilirler, çünkü bunlar farklı şekilde ölçülür! Endüstri ve ısıtma/iklimlendirme teknolojisi gibi alanlarda aşağıdaki basınç türleri önemlidir:
 

• Mutlak basınç

• Pozitif basınç

 

• Negatif basınç

• Fark basıncı

Bu şekilde basınç ölçümü daha da güvenli olur: Testo’dan profesyonel ipuçları

Sızdıran gaz veya su hatları, düzenli basınç ölçümü ile önlenebilen kaza veya hasarlara yol açabilir. Ancak basınç ölçümü, soğutma ve havalandırma sistemleri, brülörler veya basınçlı hava sistemlerinde de hasarları önlemeye veya erkenden tespit etmeye yardımcı olur. Testo size her uygulama için ideal basınç ölçüm cihazını ve basınç ölçümünü optimal manometrenizle daha hızlı ve hassas uygulayabileceğiniz önemli profesyonel ipuçları sunar:

  1. Sızdıran gaz hattı? Gaz hatlarındaki kenevir contalar yıllar geçtikçe sızdırabilir. Bu nedenle gaz hatlarının uzmanlar tarafından düzenli ve nizami olarak kontrol edilmesi gerekir. Gaz hatlarında sızıntı kaynaklı gaz kazalarını önlemek için Testo, işletimde olan sistemlerde kontrol için özel basınç ölçüm cihazları sunar.
  2. Agresif akışkanlarda basınç ölçümü: Her basınç ölçüm cihazı ör. soğutucu akışkan gibi agresif akışkanlarda kullanım için uygun değildir. Soğutma sistemlerinin kontrol ve ayarı gibi rutin uygulamalarda basınç ölçümü için manometre olarak Testo’nun seramikten aside dayanıklı basınç sensörüne sahip bir elektronik manifoldunu öneririz.
  3. Sensör doğruluğu: Bir manometrede bulunan ölçüm sensörlerinin kalitesi, ölçüm sonuçlarının hassasiyeti için belirleyicidir. Yüksek doğruluğa sahip sensörlü bir basınç ölçüm cihazı kullanın. Bu sayede her zaman bir gaz sistemini mutlak güvenli şekilde ve tanımlı sınır değerlere uygun olarak değerlendirdiğinizden emin olabilirsiniz. Pazar lideri Testo, piyasadaki en doğru sensörlerle manometreler sunar.