Akım test cihazı ile tam voltajın ölçülmesi

Akım ve voltaj test cihazı, hem AC hem de DC voltajı için uygundur. Bir multimetre olarak, aynı zamanda, kesin voltaj seviyesine ek olarak, diğer ölçüm verilerini de belirler. Otomatik algılama, cihazın herhangi bir anahtarlama gerektirmeksizin, neredeyse tüm günlük elektrik ölçüm görevleri için uygun olduğu anlamına gelir.

Akım/voltaj test cihazı testo 755’in avantajları

 • Boş bir pil ile bile güvenilir voltaj göstergesi
 • Açmadan veya seçim yapmadan hemen ölçün
 • Değiştirilebilir ölçüm uçları

Akım/voltaj test cihazı karşılaştırması

Önemli ölçümler için akım test cihazı

Ölçüm cihazları genellikle değiştirilebilir ölçüm uçlarına sahiptir. Entegre ışığı sayesinde elverişsiz ışık koşulları sorun olmaz, ölçüm sonuçları net olarak görünür.

Klasik elektrik test cihazı aşağıdaki ölçüm görevlerinin gerçekleştirilmesini sağlar:

 • belirli bir voltaj veya voltaj yokluğu için elektrik sistemlerinin kontrolü,
 • akım ölçümü,
 • süreklilik testi.

Akımı veya voltajı test etmek için çeşitli aletler kullanılabilir. Profesyonel bir voltaj test cihazı sadece bir voltajın varlığı hakkında bilgi almanızı değil, aynı zamanda direnç ve diğer ölçüm değerlerini de belirlemenizi sağlar.

Bir elektrik test cihazına karar verirken, aşağıdaki ürünler arasından seçim yapabilirsiniz:

 • bir tornavidaya benzeyen tek kutuplu voltaj test cihazı,
 • birlikte bağlanan iki ölçüm ucu ile donatılmış iki kutuplu faz test cihazı,
 • temassız faz test cihazı olarak pens ampermetre.
   

İki kutuplu voltaj test cihazı, hassas ölçüm verileri sağlayan bir cihazdır. İki test elektrodu kalıcı olarak ölçüm cihazına sabitlenmiştir. Bu kontrol ünitesi kolayca görülebilir bir ekrana sahiptir ve ergonomik şekli güvenli bir şekilde tutmayı kolaylaştırır. Voltaj test cihazını ve kullanıcıyı korumak için, cihaz çeşitli dizi dirençlerle donatılmıştır. Bir ölçüm yapmak için, iki farklı kabloya veya test elektrotları ile diğer potansiyellere dokunursunuz. Daha sonra ekranda en son voltaj değerlerini okursunuz.

Testo’dan akım test cihazları – güvenli kullanımınız için

Testo akım test cihazları, batarya boş olsa bile güvenilir ölçüm ve voltaj göstergesi ile karakterize edilir. Cihazların özel olarak açılmasına gerek yoktur ve herhangi bir ön seçim olmaksızın çalışır. Ölçüm cihazları, güvenlik için uygun onaylara sahiptir.

Gerekirse, akımı güvenli bir şekilde test etmeye devam edebilmeniz için ölçüm uçlarını kolayca değiştirmeniz yeterlidir. Elektriksel test cihazı, elektrik parametrelerini otomatik olarak algılar; bu, ayrı bir seçimin gerekli olmadığı anlamına da gelir.

Testo, sizin için güvenilir sonuç sağlayan ve çok yönlü yetenekleriyle etki yaratan mevcut iki akım test cihazına sahiptir:

 • testo 755-1 akım/voltaj test cihazı, bataryalar, ölçüm uçları ve ölçüm ucu kapağı ile,
 • testo 755-2 1000 volta kadar geniş voltaj aralığı ile.

Hassas ölçüm için elektriksel test cihazı

Diğer voltaj ölçüm cihazlarına kıyasla, iki kutuplu test cihazları, çok fonksiyonlu olmaları ve doğru sonuçları vermeleri ile dikkat çekerler. Optimum kişisel korumayı sağlamayı amaçlayan voltaj test cihazları için ölçüm kategorileri vardır. CAT III iki kutuplu voltaj test cihazları aşırı voltaja karşı güvenilir şekilde korunur ve bu nedenle kısa devreye da dayanıklıdır.

Testo’nun voltaj test cihazları, kullanışlı boyutları ve 320 gramlık ağırlıkları sayesinde çok kullanışlı ve güvenlidir. -10 ile +50 santigrat derece arasında çalışma sıcaklığı ve IP64 koruma sınıfına sahiptirler.

Aşağıdaki teknik veriler, Testo’nun mevcut tüm akım test cihazları için geçerlidir:

 • ölçüm aralığı, cihaza bağlı olarak 6 … 600 V veya 6 … 1000 V arasındadır,
 • 0.1 V çözünürlük,
 • AC ve DC için hassasiyet, ölçüm değerinin ±%1.5’i + 3 basamaktır.

Akım testi: aklınızda bulundurmanız gerekenler

Voltaj test cihazlarını her zaman iki elinizle çalıştırırsınız, bu da enerjilenmiş olan test elektrotlarına yanlışlıkla dokunmaktan kaçınmanız anlamına gelir. Ayrıca, test cihazları sıkı güvenlik gereksinimlerini karşılar, CSA ve CE belgelidir.

Voltajı test etmeden önce, bir fonksiyon testi faydalıdır. Bunu yapmak için, cihazı zaten bilinen bir kaynakta tutun ve ekranın doğru olup olmadığını kontrol edin. Aşağıdakiler hem bu süreçte hem de şu anki geçerli testlerle size yardımcı olur:

 • LED ile ölçüm noktası aydınlatması,
 • dijital ekran.