Akım probu – akım gücü ölçümü için

Pens ampermetre, akım gücünün kaydedilmesi ile sizi destekler ve manyetik alanın dolaylı ölçümü için iletkeni çevreleyen manyetik alanı kullanır. Bu nedenle, ölçüm cihazının temassız olması nedeniyle, ölçüm cihazını doğrudan kablo üzerinde etkinleştirmek için elektrik devresinin ayrılması gerekli değildir.

Pens ampermetre testo 770’in avantajları

 • Tek tek kabloları sorunsuz bir şekilde yakalamak için yenilikçi kelepçe mekanizması
 • ΜA aralığında akım, çıkış ve ölçüm başlatma için ek fonksiyonlar
 • Bluetooth ile testo Akıllı Problar Uygulaması ile iletişim

Çeşitli uygulamalar için hassas pens ampermetreler

Sistemi geçici olarak kapatamadığınız durumlarda bile kıskaç kolları ile akımı ölçmenizi sağlar. Bir pens ampermetre kullanarak çoklu ölçüm verilerini kaydedebilirsiniz. Esnek kullanım sağlar.

Pens ampermetreyi kullanırken, akılda tutulması gereken iki önemli nokta vardır:

 • sadece bir tek iletken kavranabilir ve ölçülebilir,
 • pens ampermetre hem iletken hem de geri dönüş iletkeni içeren bir kablonun tamamını tutarsa, sadece kaçak akımlar ölçülür.

Kaçak akım probu – daha fazla hassasiyet için

Kaçak akım probu, elektronikte hassas çalışma için önemli bir ölçüm cihazıdır. Klasik pens ampermetrenin aksine, bu teşhis araçları çok hassastır, bu da onlarla çok küçük akımları dahi ölçebilmeniz anlamına gelir.

Yüksek kaliteli, hassas kaçak akım probları, örneğin μA aralığında başlangıç akımı ve ölçüm verilerini de test eden ek fonksiyonlara sahiptir. Bu genellikle, aşağıdaki alanlarda kullanabileceğiniz bir dijital pens ampermetreyi kapsar:

 • süreklilik ve direnç testi,
 • voltaj ölçümü,
 • RMS akım ölçümü.

Daha fazla güvenlik için Testo’dan yüksek hassasiyetli pens ampermetreler

Testo’nun modern ölçüm cihazları, kullanımı kolay yenilikçi bir kelepçe mekanizması ile özeldir. Mekanizmanın tasarlanma şekli, bireysel iletkenleri doğru şekilde kavramasını sağlar. Bu, mevcut değerlerin ve diğer ilgili verilerin güvenilir ve temassız bir şekilde ölçülmesine izin verir. Güç kabloları çok sıkı bir şekilde paketlense ve sadece çok küçük bir çapa sahip olsa bile, pens ampermetre ve kaçak akım probunun güvenilir bir şekilde çalışacağından emin olabilirsiniz. Pens ampermetre, okunması kolay ve otomatik AC/DC olan iki satırlı bir ekrana sahiptir. Aşağıdaki üç model arasından seçim yapabilirsiniz:

 • testo 770-1 yüksek düzeyde esneklik için tamamen geri çekilebilir kıskaçlı kol ile,
 • testo 770-2 μA aralığında ek sıcaklık adaptörü ve ölçüm değerleri ile,
 • testo 770-3 optimize edilmiş TRMS yöntemi ve Bluetooth bağlantısı ile.

Statik manyetik alanların kaydı için

Doğru akımı ölçebilmek için, DC pens ampermetre manyetik alana bağlı bir direnç ölçümü gerçekleştirir. Bu, statik manyetik alanların kaydedilmesini sağlar; doğru akımla birlikte alternatif alanlar olmadığından gereklidir.

Bunun için gerekli olan mıknatıs dirençli dirençler bir boşluk içine yerleştirilmiştir. Gerçekten zayıf sinyallerinin elektronik olarak güçlendirilmesi gerekir, bu nedenle ölçüm cihazları uygun bir enerji depolama cihazı ile donatılmıştır ve elektrik gücü veya pil ile çalışır. DC pens ampermetre ayrıca alternatif akım için de uygundur. Amperlerde doğru akım ve alternatif akım için ölçüm verilerinin yanı sıra, son ölçüm cihazları diğer uygulamalarda daha fazla değer sağlar, örneğin volt cinsinden doğru akım ve alternatif akım (DC ve AC). Ek olarak, daha da fazla ölçüm fonksiyonu vardır:

 • direnç ölçümü (ohm cinsinden),
 • kapasite testi (farad cinsinden)
 • frekans ölçümü (hertz cinsinden).

Birçok durumda yardım

DC pens ampermetre – yani doğru akım ölçümü cihazı – elektrik sistemlerinin ve küçük cihazların bakımı ve kontrolü için uygundur. Bununla birlikte, bu tür bir akım probu kullanmak sadece doğru akımın kontrol edilmesini değil, aynı zamanda kapasitans veya direncin kontrolünü de sağlar. Cihaz, süreklilik testi için de önemlidir. Test edilen nesnelerin erişilmesi zorsa, veri tutma fonksiyonu, değerleri daha kolay okumanızı sağlayarak size yardımcı olur.

Hareketli kıskaç kolu, Testo akım probunun zor alanlarda kolayca kullanılmasını sağlar. Güç kabloları bir şalt dolabına sıkıca sarılı olsa bile, güvenli ve güvenilir bir şekilde çalışmak mümkündür. Bir kaçak akım probunun yardımcı fonksiyonu, ölçüm aracının elektrik parametrelerini test etmesine ve tüm sistemi korumasına yardımcı olmasını sağlar. Büyük ekranda ölçüm değerlerini kolayca okuyabilir ve yalıtım veya sistem bakımı açısından gerekli olabilecek tüm adımları başlatabilirsiniz.