Artık daha az endişe: testo 340 ve testo 350 emisyon ölçüm cihazlarıyla güvenilir gaz izleme

Gazla ilgili riski en aza indirin – Testo’nun en modern ölçüm teknolojisi ile

Madencilik doğası gereği tehlikeli bir iştir. Kömür, mineral yağ veya doğal gaz gibi yoğun enerji kullanımı ve hammaddelerin çıkarılması, diğer birçok zorluğun yanı sıra toksik maddelerin havaya ve suya salınmasına neden olur. Maden işletmecileri bugün sadece çalışanlarının sağlığını ve güvenliğini korumakla kalmayıp, aynı zamanda hammaddelerin çıkarılmasının verimliliğini kaybetmeden, emisyonları yasal olarak belirlenmiş sınır değerlerin altında tutmak için çifte sorumluluğa sahiptir. Çevresel etkilerinden daha fazla sorumluluk alması için madencilik sektörü üzerindeki baskı sürekli artmaktadır. Testo’nun en modern ve kanıtlanmış ölçüm teknolojisinin kullanılması; güvenlik, çevre koruma ve verimlilik arasındaki çatışmada başarılı üretim için gereken desteği sunmaktadır.

Zorluk.

Madencilik endüstrisindeki en yaygın riskler arasında, özellikle yer altı ve kömür çıkarmada, toksik ve boğucu gazların yanı sıra yanıcı konsantrasyonlarındaki artış gelmektedir. Madencilikte bunlar genellikle metan (CH₄), karbon dioksit (CO₂), karbon monoksit (CO), azot oksitler (NOx), hidrojen sülfür (H₂S) ve kükürt dioksittir (SO₂). Madenciler için, karbon monoksit renksiz ve kokusuzken vücudun oksijeni emme yeteneğini olumsuz yönde etkilediği için özellikle tehlikeli bir tehlikedir. Madencilerin sağlığını ve güvenliğini sağlamak ve çevre koruma şartlarını yerine getirmek için tüm bu parametreler düzenli ve güvenilir bir şekilde izlenmeli, analiz edilmeli ve gerekirse optimize edilmelidir.

Çözüm.

Portatif emisyon ölçüm cihazları testo 340 ve testo 350, madencilik endüstrisindeki gaz konsantrasyonlarının güvenilir ölçümü ve izlenmesi için idealdir. Termal gaz izleme sistemleri için artan yakıt maliyetleri göz önüne alındığında, Testo’nun iki kompakt baca gazı ölçüm cihazı, birçok uygulama için düşük maliyetli ve kullanıcı dostu bir çözüm sunar.

Eşsiz ölçüm aralığı genişletmesi, yüksek gaz konsantrasyonlarında ve sıcaklıklarda bile ölçümü kolaylaştırır. Standart olarak bir O₂ sensörü ve ayrı ayrı konfigüre edilebilen ilave gaz sensörleri, analizörünüzün ölçüm görevine optimum şekilde adapte edilmesini sağlar. En önemlisi, sağlam, kanıtlanmış tasarımın ve en yüksek hassasiyet seviyesinin birleşimi, testo 340 ve testo 350’nin madencilikteki tüm ölçüm zorluklarından kolaylıka geçmesini sağlar: Devreye alma, servis ve bakım çalışmaları ve ayrıca izleme amaçlı ölçümler.

Ölçümler IR veya Bluetooth yazıcıyla hemen belgelenebilir ve EasyEmission yazılımıyla arşivleme ve raporlama çok basittir.

testo 350 kullanımda: Zorlu ve kirli ortamlarda bile son derece hassas ölçüm sonuçları.

Bir bakışta avantajlar:

testo 340

• 4 sensöre kadar genişletilebilir

• Ölçüm aralığı genişletme sayesinde yüksek gaz konsantrasyonlarında kullanılabilir

• Otomatik seyreltme – sensörleri korur

• Ön kalibre edilmiş gaz sensörleri kolay ve hızlı bir sensör değişimi sağlar

• Çok sayıda prob seçeneği – her uygulama için uygun

Detaylı bilgi

testo 350

• 6 sensöre kadar genişletilebilir

• Yardımcı cihaz ön ayarları ile kılavuzlu çalıştırma – daha kolay ölçümler

• Geniş renkli grafik ekran – kötü ışık koşullarında daha fazla rahatlık için

• Darbelere ve kire karşı dayanıklı – zorlu ortamlarda kullanım için ideal

 

Detaylı bilgi