Standartlara uygun ölçüm

testo gürültü seviyesi ölçüm cihazları

Standartlara uygun ölçüm

testo gürültü seviyesi ölçüm cihazları

Testo gürültü seviyesi ölçüm cihazı: en yüksek gereksinimler için geliştirilmiştir

Testo’nun gürültü seviyesi ölçüm cihazları esnek bir kullanıma sahiptir. Yüksek hassasiyetli ölçüm sonuçlarına ve basit, pratik uygulamaya güvenebilirsiniz. Örneğin, yaşam ortamlarında, bina hizmetlerinde veya klima ve havalandırma sistemlerinde. Testo gürültü seviyesi ölçüm cihazları aynı zamanda çevre koruma alanında veya ticari binalarda ve endüstride iş yeri ve uyumluluk ölçümleri için de son derece uygundur.

İdeal gürültü seviyesi ölçüm cihazı – uygulamanız için hassas şekilde tasarlanmıştır

Bir Testo desibel ölçüm cihazı aşağıdakileri sağlar:

 • Standartlara uygun ve hassas gürültü seviyesi ölçümleri. Böylece iş ve emisyon korumasına uymuş olursunuz.
 • Taşınabilir ve kullanışlıdır, hızlı ve kolay bir şekilde kullanılabilir.
 • Geniş bir model çeşitliliği: 31.000 okuma için veri kayıt cihazına da sahip ses seviyesi ölçüm cihazı.
 • USB ile mükemmel ağ bağlantısı. Bilgisayara bağlamanız yeterlidir, veriler otomatik olarak analiz edilir.
 • Rüzgar koruması, mikrofon, veri yönetimi ve uzun süreli yönetim için yazılım, ses seviyesi kalibrasyon cihazı vs. gibi kapsamlı aksesuarlar.

testo 815

Ürüne git
 • A ve C karakteristik eğrilerine göre frekans değerlendirmesi 
 • Ayarlaması kolaydır (teslimat kapsamında ayar tornavidası dahildir) 

testo 816

Ürüne git
 • IEC 61672-1 Sınıf 2 ve ANSI S1.4 Tip 2’ye göre hassas gürültü seviyesi ölçümleri
 • Sağlık ve güvenlik denetimleri ile emisyon kontrolleri için ideal

İç mekanda mı, dış mekanda mı ölçüm yapmak istiyorsunuz? İdeal gürültü seviyesi ölçüm cihazınızı burada bulabilirsiniz.

Gürültü seviyesi ölçüm cihazı – standartlara uygun ve yüksek hassasiyetli

İş yerleri ve kamuya açık alanlarda ses seviyesi ölçümü alanında zorunlu standartlar geçerlidir. Gürültü seviyesi ölçüm cihazınızın yapılandırmasının 0 – 2 arasındaki hassasiyet sınıflarında olduğundan emin olun. Bu daha yüksek seviyede hassasiyet elde edilmesini sağlar. Testo’nun onaylı ses seviyesi ölçüm cihazları iş yerleri ve kamuya açık alanlarda gürültü seviyesi ölçümü için idealdir.

 

Geçerli IEC 61672-1 standardına uygun Testo gürültü seviyesi ölçüm cihazı

Şu anda geçerli olan IEC 61672-1 standardı birkaç yıl önce eski IEC 60651 standardının yerini almıştır. Bu standarda göre onaylanmış olan Testo ses seviyesi ölçüm cihazları daha da yüksek hassasiyeti garanti eder.

Gürültü seviyesi ölçüm cihazlarının genel doğru kullanımı

Ses seviyesi ölçümü gürültü seviyelerinin nesnel olarak değerlendirilmesini sağlar. Bir Testo gürültü seviyesi ölçüm cihazı ile, yüksek hassasiyetli gürültü seviyesi ölçümü için ideal cihaza da sahip olursunuz. Bu aynı zamanda okunan doğru değerler temelinde gürültü emisyonlarını azaltmak için uygun önlemleri alabileceğiniz anlamına da gelir. Ses seviyesi ölçüm cihazınızla doğru ölçümler için önemli ayrıntıları burada bulabilirsiniz:

 • Zaman ağırlıklandırmasını ayarlayın: sinyali seviye açısından sadece yavaşça değişen gürültüler (1 s) için SLOW (YAVAŞ) tuşuna basın. Ani ses ses seviyesi değişiklikleri olan gürültüler (125 ms) için FAST (HIZLI) tuşuna basın.
 • Frekans ağırlıklandırmasını A/C seçin: standart ses seviyesi ölçümleri için, gürültü ölçüm cihazınızdaki A tuşuna basın. Bir gürültünün düşük frekanslı bileşenini değerlendirmek için C tuşuna basın.
 • Mikrofonu hizalayın: mikrofonun ses kaynağına yönlendirildiğinden emin olun.

Ses hakkında bilmeniz gereken dört gerçek:

 1. Ses dalgaları nedir?
  Ses dalgaları ses kaynağından katı cisimlerde, sıvılarda ve gazlarda şok dalgası şeklinde yayınlan boylamasına dalgalardır. İnsan kulağı 16 ile 20.000 Hertz arasındaki frekansları duyabilir. Daha düşük veya daha yüksek frekanslar normal bir ses seviyesi ölçüm cihazı tarafından kaydedilmez.
 1. Desibel limit değerleri ne kadardır?
  Gürültüden kaynaklanan işitme kaybı meslek hastalıkları listesinin en üstünde bulunur. Bir ses seviyesi ölçüm cihazı ile limit değerlerinin izlenmesinin amacı sağlığın zarar görmesini önlemektir. Ama nerede, hangi limit değerleri geçerlidir? Bu değerler, yaklaşık 55 ile 85 desibel aralığının herhangi bir sağlık riski içermediğini belirten kılavuz ses seviyesi değerleri ve emisyon değerleri ile belirlenir. Kılavuz değerler iş yerine bağlı olarak değişir: bir mekanik üretim tesisinde ses seviyesi ölçüm cihazı 70 desibeli gösterirse, bu minimum aralıktadır. Diğer yandan, açık planlı bir ofiste ses seviyesi ölçüm cihazı alarmı çalacaktır, çünkü bu ofis için son derece yüksek bir değerdir. Bu ortam için tavsiye edilen kılavuz değer 55 desibeldir.
 1. Ses kaynağının tipi ne kadar önemlidir?
  Artan bir gürültü seviyesi ses kaynağının tipinden bağımsız olarak bir insanın sağlığını olumsuz etkiler. Gürültünün nedeninin makine, ekipman veya insan sesi olması fark etmez: ses seviyesi ölçüm cihazı bunlar arasında ayrım yapmaz. Nihayetinde, kalıcı veya düzenli olarak tekrarlayan (örneğin uçak yaklaşma yollarının yakınlarında olduğu gibi) son derece yüksek gürültü kirliliğine maruz kalmanın etkileri aynıdır: sağlık üzerinde büyük bir olumsuz etki.
 1. Ölçüm nerede gerçekleştirilmelidir? Bir gürültü ölçüm cihazı ile ses seviyesi ölçümü için uygulama alanları çeşitlidir: Testo ses seviyesi ölçüm cihazını aşağıdaki uygulamalar için tavsiye ediyoruz:
 • Isıtma mühendisliğinde kazanların ses hacminin ölçülmesi.
 • Ticaret ve endüstride makine gürültüsünün ölçülmesi.
 • Etkinliklerde teknisyenler veya kamu otoriteleri tarafından gürültü seviyesi ölçümü.
 • Ticari alanda kompresörlerin ve montaj gruplarının kontrol edilmesi. Yaşam alanlarında şikayetler olduğunda, sorumlular en önemli ölçümleri basit bir gürültü ölçüm cihazı ile kendileri de gerçekleştirebilir.

Ses seviyesi ölçümünden daha fazlası: başka Testo ölçüm cihazlarını da keşfedin

Gürültü ölçüm cihazı değil: Testo’nun sessiz CO₂ ölçüm cihazları

Sorumluluk alanınızda iyi iç mekan hava koşulları ve en uygun ortam koşullarını sağlamak mı var? Bu durumda, sizi ilgilendiren ölçüm parametresi CO₂ yoğunluğudur. Bir Testo CO₂ ölçüm cihazı yüksek hassasiyetli CO₂ okumaları sağlar.

Güvenilir karbonmonoksit tespiti

Karbonmonoksit son derece zehirli ve kokusuzdur. Bu yüzden, en küçük miktarlarda bile karbonmonoksitin bir Testo CO ölçüm cihazı ile güvenilir bir şekilde kaydedilmesi gerekir.

Kolay aydınlatma şiddeti ölçümü

Profesyonel ışık ölçümü çözümlerini Testo’da bulabilirsiniz: hem basit hem de profesyonel aydınlatma şiddeti ölçümü için yüksek hassasiyetli lüks ölçüm cihazları. Entegre lüks ölçümü özelliğine sahip bir Testo çok fonksiyonlu ölçüm cihazı geniş bir yelpazede kullanım seçeneği sağlar. Çok parlak bir fikir!

Profesyonel devir ölçümü

Testo geniş bir devir (rpm) ölçüm cihazı ve devir ölçümü için stroboskop seçenekleri yelpazesi sunar. İdeal devir ölçüm cihazınızı burada bulabilirsiniz.