testo 270 kızartma yağı test cihazı – çünkü her damla değerlidir

Patates kızartması, tavuk kanadı veya çörek: Kızarmış yiyeceklerin tadı güzeldir ve tüm dünyada popülerdir. Kızarmış yiyeceklerin tutarlı kalitesi için, kızartma yağının düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Ancak dikkat: Yağ çok geç değiştirilirse, yağ zaten bozulma ürünleriyle kirlenir ve lezzeti bozulur. Öte yandan, yağı çok erken değiştirmek, özellikle bitkisel yağ fiyatlarındaki keskin artış göz önüne alındığında, maliyetler üzerinde gözle görülür bir etkiye sahiptir.

testo 270 kızartma yağı test cihazı ile, kızartma yağının kalitesini basit bir ölçümle belirleyebilirsiniz – ve dolayısıyla onu değiştirmek için ideal zamanı da. Bu şekilde yağdan ve maliyetten tasarruf edersiniz ve sürekli olarak lezzetli bir kızartma tadı sağlarsınız.

testo 270 kızartma yağı test cihazının size sunduğu şey:

Trafik ışığı ilkesine dayalı sezgisel alarmlarla aydınlatılmış ekran rengi

Güvenli kullanım için ergonomik tasarım (kızgın yağa yeterli mesafe)

Akan su altında yıkanabilir

HACCP International, NSF ve BVLK’ya göre sertifikalı

Şimdi tasarruf potansiyelini hesaplayın

Kızartma yağı ölçüm teknolojisinin kullanımı size ne kadar çabuk fayda sağlar: Sadece birkaç tıklama ile Testo kızartma yağı hesaplayıcısı, bireysel tasarruflarınızın ne kadar olacağını size gösterir.

 

testo 270 kızartma yağı test cihazı

Ürüne git

Her gereksinim için kızartma yağı test cihazı: sezgisel, hızlı ve sağlam.

Aksesuarlar

Ürünlere git

Ölçüm cihazınız için vazgeçilmez aksesuarlar. Tam donanımlı ol!

Kızartma yağı yönetimi – Teknik doküman

Şimdi İsteyin

Bitkisel yağ fiyatlarındaki küresel artışın arkasında ne var? Gıda sektöründeki işletmeler ne gibi önlemler alabilir? Testo uzmanları, ücretsiz teknik dokümanda arka planları ve çözümleri açıklar.

Hızlı başlangıç ayarları

Kalibrasyon ve ayarı

Kullanım

Hangi uygulamayla ilgileniyorsunuz?

 

Doğru kızartma yağı testi

Kızartma yağı test cihazı kullanılarak yapılan ölçüm, kızartma yağı test şeridiyle yapılan testin aksine daha sezgisel ve güvenilirdir; her şeyden önce tekrarlanabilir, karşılaştırılabilir ölçüm değerleri elde edilmesini sağlar. Kızartma yağı test şeridine bir boya uygulanır ve şeridin rengi yağ ile temas ettiğinde değişir. Yağ kalitesi durumunu bir tablo ile karşılaştırdığınızda görürsünüz. Ancak kızartma yağı şeritleri serbest yağ asidi içeriğini ölçtüğünden ve bu içerik kızartma sırasında değişiklik gösterdiğinden, bu noktada dikkatli olunmalıdır.

Kızartma yağını testo 270 ile nasıl test edebilirim?

Testo 270 kızartma yağı test cihazı ile kızartma yağı testi yapmak son derece kolaydır:

  • Kızartılmış ürünü çıkarın ve yağda kabarcık kalmayana kadar bekleyin. 
  • Kızartma yağı test cihazını çalıştırın.
  • Kızartma yağı test cihazını sıcak yağa daldırın ve ölçümü yapın.
  • TPM değerini okuyun – işlem tamamlandı.

Testo 270 kızartma yağı test cihazı ile ölçüm

testo 270 ile daha iyi ve tutarlı ölçüm sonuçları elde edebilirsiniz. Nasıl çalışır: kızartılmış ürün çıkartıldıktan hemen sonra ve yağda artık kabarcık yükselmediğinde, yağın içinde artık su kalmadığını ve ölçümün başlayabileceğini anlarsınız. Hem su hem de herhangi bir kızartılmış ürün, ölçümün yanlış yönlendirilmesine sebep olurdu. Öncelikle daldırma derinliğine dikkat edin. Derinlik, ideal olarak prob üzerindeki min. ve maks. işaretleri arasındadır. Tıpkı arabanızın yağ seviyesini kontrol ederken olduğu gibi. Prob ve fritözün herhangi bir metal bileşeni arasında en az 1 cm mesafe olmalıdır. Yağda yapacağınız küçük dairesel hareketler kızartma yağı testini hızlandırır.

testo 270 kızartma yağı ölçüm cihazını Auto Hold modunda kullandığınızda, ölçüm tamamlanana kadar ekran yanıp söner. Ekranın yanıp sönmesi sona erdiğinde, ekran Toplam Polar Madde bileşenini gösterir. Ekranın arka plan aydınlatması sayesinde, değerin yorumlanması özellikle kolaydır:

Yeşil (%20’den az TPM): yağ iyi durumda.

• Turuncu (%20 – %24 arasında): yağ hala iyi durumda ama değiştirilebilir.

• Kırmızı (%24’ten fazla TPM): yağın değiştirilmesi gerekir.

Bu arada, kızartma yağı %14 ila %20 TPM değerleri arasında en yüksek potansiyeldedir: Yağ güvenlidir ve kızartılmış ürünlerin lezzeti oldukça iyidir.

Kızartma yağı ne kadar süre iyi kalır?

Bu her zaman, kullandığınız yağa ve bu yağla ne sıklıkla kızartma yaptığınıza bağlı olarak değişir. Ancak, işinizi sağlama almak için, bir kızartma yağı test cihazı ile düzenli olarak ölçüm yapılması önerilir. Cihaz, kızartma yağı testinin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar ve siz gönül rahatlığıyla kızartma yapabilirsiniz. Fritözün kullanımına bağlı olarak, ilk başta kalitenin günlük olarak ölçülmesi ve daha sonra aralıkların uzatılması tavsiye edilebilir.

Kızartma yağı tasarrufu

Testo 270 ile yapılan düzenli ölçümler, kızartma yağının çok erken veya çok geç değiştirilmesini önler – bu da kızartma yağı tüketiminizi %20’ye kadar azaltarak maliyetleri düşürür.

Çünkü sadece güvenli gıdalar lezzetlidir

Gıda güvenliğine dair pratik kılavuz

Hemen “Gıda güvenliği” pratik kılavuzumuzu indirin ve şunlar hakkında bilgi edinin:

    • gıda sektöründe çalışan herkes için yükümlülükler 
    • en önemli ölçüm değerleriyle ilgili herşey
    • gıda ölçüm teknolojisini kullanma konusunda pratik ipuçları ve püf noktaları

pH ölçüm cihazları

Gıdalar için pH metre

Bir gıdanın pH değeri ile mikroorganizmaların büyümesi arasında doğru orantı vardır. Temel kural: pH değeri ne kadar düşükse, mikropların çoğalması o kadar zorlaşır. Pastane ürünlerinde bir pH metre, kalite ve tutarlılık değerlendirmesi bakımından önemli bilgiler sağlayabilir. Bununla birlikte, pH değeri çiğ ve pişmiş etler için çok önemlidir: tat, renk, yumuşaklık ve raf ömrü mutlak surette buna bağlıdır.