Testo’dan pH ölçüm cihazları (pH metreler): her ölçüm için doğru ölçüm cihazı!

Ortama bağlı olarak, pH ölçümü son derece zor olabilir. Testo’nun yüksek hassasiyetli pH ölçüm cihazları (pH metreler) kendilerini her yerde ve özellikle de güvenilir ve verimli pH ölçümleri gereken yerlerde kanıtlamışlardır.

Testo ile pH ölçümü – basit ve verimli

• Yarı katı, viskoplastik ve sıvı ortamlarda pH değerinin ölçülmesi için idealdir.

• Aynı zamanda, örneğin gıda veya eczacılık endüstrilerindeki hassas uygulamalar için en iyi çözümdür.

• Sadece bir ölçüm probu ile hızlı ve kolay pH ve sıcaklık ölçümü.

• Testo’nun pH ölçüm cihazları (pH metreleri) olağanüstü performansları ve aşılması mümkün olmayan fiyat/performans oranları ile öne çıkmaktadır.

Testo pH ölçüm cihazları (pH metreler): her tür ölçüm için doğru ölçüm cihazı!

Sabit problu pH ölçüm cihazları (pH metreler)

pH değeri ve sıcaklık ölçümü.

Bağlanabilir problu pH ölçüm cihazları (pH metreler)

Harici probların bağlanmasıyla kullanımda esneklik.

Pratik setler

Setlerimizle hemen başlamaya hazır olacaksınız!

Aksesuarlar

pH ölçümü için ihtiyacınız olan her şey: pH tampon çözeltisinden yedek pH problarına

pH ölçümü artık çok kolay: Testo’dan pH ölçüm cihazları (pH metreler) ve aksesuarlar

Gıda Güvenliği Pratik Kılavuzu

 

İdeal ölçüm cihazı ile pH değerini daha hassas bir şekilde belirleyin: Testo ile gerçekten kolay

pH değeri ister eczacılık endüstrisinde, ister çevre teknolojisinde veya gıda sektöründe olsun, çok sayıda uygulama için önemli bir parametredir. Bir Testo ölçüm cihazı ile, neredeyse hiç zaman harcamadan yüksek hassasiyetle pH ölçümü yapabilirsiniz. Ortamın sıcak, viskoz veya agresif olması önemli değildir. Biraz daha fazla bilgi, ölçüm prosesinin daha verimli olmasını sağlar!

  1. pH değeri ölçümünü sıcaklık ölçümü ile birleştirin: pH değeri ve sıcaklık özellikle gıda üretiminde önemli bir rol oynar. Tek bir ölçüm prosesinde her iki parametreyi kontrol ettiğinizde iş prosesleri daha verimli hale gelir. Bu durumda, pH değerini ve sıcaklığı aynı anda ölçmenizi sağlayan bir ölçüm cihazı kullanmak mantıklı olacaktır. Testo özellikle kasap ve fırınlar için kalıcı olarak entegre edilmiş veya bağlanabilir sıcaklık problarına sahip çok sayıda pH ölçüm cihazı (pH metre) seçeneği sunmaktadır.
  2. Agresif ortamlarda pH ölçümü: Son derece asidik veya başka bir deyişle kostik kimyasallarla kimya ve eczacılık laboratuvarlarında sık karşılaşılır. Bu pH değerinin – ve aynı zamanda sıcaklığın – ölçülmesi için agresif ortamlara dayanıklı bir proba sahip bir cihaza ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Testo’nun pH ölçüm cihazlarının (pH metre) çoğu, özel uygulamalar için harici problar bağlayabilme avantajı sunar. Bu her tür uygulama için ideal donanıma sahip olduğunuz anlamına gelir.
  3. Tek çubuklu ölçüm hücresi ile daha verimli pH ölçümü: Tek çubuklu ölçüm hücresinin avantajı ölçüm ve referans elektrotunun tek bir üniteye takılmış olmasıdır. Bu, ek olarak bir sıcaklık sensörü entegre edilse bile, pH ölçümü için sadece bir ölçüm probuna ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Ayrı kuruluma göre çok daha kolay kullanıldığı için, bu tasarım pratikte kendine iyi bir uygulama alanı bulmuştur. Ayrıca, bu tür problar çok uzun bir hizmet ömrüne sahiptir.

pH ölçümü – bilinmesi gerekenler:

pH değeri çok sayıda kimyasal ve biyokimyasal tepkimede önemli bir göstergedir ve “pondus hydrogeni”, yani hidrojen ağırlığı anlamına gelir. Neden?

  • pH değeri, bir ortamın içindeki veya üzerindeki hidrojen iyonlarının konsantrasyonunu nicel olarak gösterir. Bunun için, hidrojen iyonu konsantrasyonu elektrik gerilimine dönüştürülür.
  • pH değeri ölçeği 0 = son derece asit (örneğin hidroklorik asit) ile 14 (son derece alkali, örneğin sodyum hidroksit) arasında değişir.
  • pH değerinin okunması bir maddenin asit veya alkali özelliği veya ph değeri 7 olduğunda nötr olması hakkında kesin ifadelerde bulunulmasını sağlar. Bu, gıda ve ilaçlarda sürekli bir kalitenin garanti edilmesini sağlar.
  • Tamamen matematiksel olarak, ölçeğin üzerinde veya altında olan pH değerleri de vardır. Ancak, bunların pratikte bir anlamı yoktur.

Gıda endüstrisi için özel ölçüm cihazları: Testo’ya güvenebilirsiniz!

Gıda endüstrisindeki pH ölçümünün sadece hassas olması yetmez, aynı zamanda esnek ölçüm cihazlarına da gerek duyulur. Çünkü, bunların gerçekten geniş bir ortam çeşitliliğinde kullanılabilmeleri gerekir: örneğin et gibi yarı katı maddelerde, jöle, lor veya peynir gibi viskoplastik ortamlarda ve elbette süt, içecek veya su gibi sıvılarda. Tüm uygulamalar için en iyi prob ve sensör seçeneklerini Testo’da bulabilirsiniz. Ayrıca, aksesuarlar ve sarf malzemeleri bakımından ihtiyacınız olan her şeyi de bulabilirsiniz.

Kızartma yağında pH ölçümü? TPM!

Kızartma yağı ölçümleri gıda servisi işlerindeki en sık gerçekleştirilen rutin ölçümlerden biridir. Görsel bir inceleme veya yağın kokusunun kontrol edilmesi kızartma yağının kalitesinin hala mükemmel olup olmadığının ve yasal gerekliliklere uyup uymadığının değerlendirilmesi için yeterli olmayacaktır. Bir testo kızartma yağı test cihazı hem de hiçbir kimyasal kullanmadan, kalite testinin son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Kapasitif yağ sensörleri ve özel tasarım, sıcak yağ içinde ölçüm yapılmasını sağlar ve proses sırasında kullanıcıları sıcak ve derin fritözden korur. Büyük ve aydınlatmalı bir ekran kritik TPM değerlerine ulaşılıp ulaşılmadığını açıkça gösterir. Böylece, sadece kuşkuya dayanarak kızartma yağını gereksiz şekilde sık değiştirmekten kurtulmuş olursunuz. Ve uzun vadeli bir perspektiften bakıldığında, kızartma yağı maliyetleriniz %20’ye kadar düşebilir.